Navigation Menu

Jak nauczyć się języka obcego?Nie od dziś wiadomo, że znajomość języka obcego jest dużym atutem. Zarówno wtedy, gdy jedziemy na wycieczkę za granicę, jak i np. w momencie szukania pracy- plus do CV.

Jak szybko nauczyć się języka?
Prześwietliłam Internety, bo temat nauki języków obcych jest u mnie bardzo na czasie. Podzielę się z Wami tym, co znalazłam.

Fiszki.
Są to karteczki, na których z jednej strony mamy słowo w ojczystym języku a na odwrocie w obcym. Niektóre fiszki zawierają też obrazki. Jesteśmy wzrokowcami, więc szybciej uczymy się w ten sposób słówek.

Filmy/ piosenki.
Oglądając projekcje i słuchając utworów w obcym języku szybciej się z nim osłuchujemy. Warto zwrócić uwagę na to, że słuchać piosenek można nawet jadąc do pracy. Początkowo wyłapujcie nawet pojedyncze słowa, później starajcie się skupić na zdaniach.

Czytanie.
Czytajmy książki, wiadomości na portalach informacyjnych, prasę. Czytajmy, zwłaszcza na głos.

Najpierw konwersacja, potem gramatyka.
Przeważnie w szkołach uczą dokładnie na odwrót, dzięki czemu nawet po kilku latach nauki wciąż nie umiemy się swobodnie dogadać. Stawiając na pierwszym miejscu wymowę zrobimy większy progres.

Rozmowa.
Jeżeli macie możliwość rozmawiajcie w obcym języku jak najwięcej. Może ktoś wśród Waszych znajomych umie biegle posługiwać się angielskim, którego akurat się uczycie?

Zakaz mówienia po polsku.
Spróbujcie mówić tylko w obcym języku, bez polskich słów. Niekoniecznie musicie władać obcym językiem na poziomie mistrzowskim. Wystarczy znać podstawy, aby można było się dogadać.

Najlepszym sposobem na szybką naukę języka jest wyjazd. Wśród obcokrajowców, którzy nie mówią po polsku osłuchamy się z językiem. Co więcej będziemy zmuszeni powiedzieć cokolwiek np w aptece czy sklepie. Rzecz jasna nie wybierajmy się do dzielnicy, w której większość stanowią Polacy ;)

Znalazłam ciekawą alternatywę dla wyjazdu. Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie wszyscy mówią po angielsku, Wy się samoistnie uczycie a to wszystko w… swoim kraju. Założyciele http://angloville.pl/ byli bardzo pomysłowi i wyszli naprzeciw tym, którzy chcą się szybko nauczyć języka. Innowacyjna metoda a co najważniejsze daje efekty.

Szkoły językowe.
Jeden z tradycyjnych sposobów nauki. Zapisujemy się na kurs, wybieramy poziom, uczymy w grupie- mniejszej lub większej. 

Pozostaje mi życzyć Wam ( i sobie) powodzenia.
Bis dann! See you soon :)
1 komentarz:

  1. Jako nauczyciel języka angielskiego przyklaskuję temu postowi :) Bardzo dobre metody wybrałaś! :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Staram się zaglądać do wszystkich, którzy zostawią u mnie ślad. Do zobaczenia.