Navigation Menu

Ściany w pokoju chłopięcym- inspiracje.Powoli, powolutku szykuję się do małego remontu w pokoju chłopców. Podłoga jest zrobiona, teraz czekają nas ściany, póki co pomalowane na biało. Najbardziej przemawiają do mnie tapety ścienne, gdyż nasze ściany nie należą do najprostszych a ja nie jestem mistrzem szpachlowania. Dzięki tapetom mankamenty można delikatnie zakryć.

Pokój nie jest duży, więc kolory muszą być jasne. Szperając w internecie znalazłam kilka ciekawych pomysłów. Myślę, że postawimy na 3 ściany w jednym kolorze, np jasnej zieleni i jedną ścianę z tapetą ze wzorem. Z racji braku czasu szukam tapet w internecie. Wybór powalił mnie na kolana. Papierowe, flizelinowe, fototapety.. do tego tyle motywów, że można dostać oczopląsu. Dobrze, że niektóre firmy pomyślały o przykładowych wnętrzach. Źródło zdjęć:
tapety ścienne

Jakiś czas temu myślałam również o farbie kredowej, ale z racji tego, że Młodszy jest alergikiem- pomysł ten na razie odpada. Z tego samego względu ograniczam np maskotki w pokoju chłopców.

Udekorować ściany można również obrazkami. Najczęściej można teraz spotkać ramki z napisami w środku, ewentualnie opatrzone małą grafiką.


Przepadłam przez obrazki tego typu ;) jednak dzieciom wystarczy jeden, może dwa. Wiem, że oni woleliby zdjęcia swoich bliskich od zlepek literek, których nie rozumieją.

Mając w domu ponad 4- letniego przedszkolaka muszę się liczyć z tym, że sama nie wybiorę koloru ani wzoru tapet. Młodszy z pewnością pomoże bratu. W sumie dobrze, w końcu oni spędzają w swoim pokoju więcej czasu niż ja. 

Jak na razie zbieram inspiracje. Co widnieje na ścianach w pokojach Waszych dzieci? :)0 komentarze:

Dziękuję za każdy komentarz. Staram się zaglądać do wszystkich, którzy zostawią u mnie ślad. Do zobaczenia.