Navigation Menu

Zmiana łóżka dziecięcego- jakie wybrać?

Świąteczna przerwa była mi bardzo potrzebna. Czas spędzony z najbliższymi, praktycznie offline- polecam każdemu! Jak to mówią: "Święta, święta i po świętach". Wracam więc do Was, z nowymi pomysłami, inspiracjami i tematami do dyskusji.


Dziś na tapecie łóżka dziecięce. Niedługo czeka nas zmiana łóżka Młodszego, który w kwietniu kończy trzy lata. Obecnie śpi w produkcie Ikea Gulliver- jeden z boków usunęłam i w zamian dokręciłam barierkę zabezpieczającą. Gdyby Młodszy miał standardowe łóżeczko z wyjmowanymi szczebelkami, zdecydowałabym się na taką zmianę już rok wcześniej.

Starszy śpi na rozkładanej, jednoosobowej "amerykance", z której niekoniecznie jestem zadowolona. Składanie jej dla 4 latka jest zbyt ciężkie, a Starszy jest na etapie "sam, wszystko sam". Poniekąd dlatego łóżko stoi przeważnie rozłożone.

Moi chłopcy mają mały pokój, więc nie mam dużego pola do popisu jeśli chodzi o jego urządzanie. Z pewnością w grę nie wchodzą dwa osobne, stale rozłożone posłania. Brałam pod uwagę łóżko 2 w 1, gdzie na górze śpi jedno dziecko a z dołu wysuwane jest drugie posłanie. W dzień chłopcy mieliby więcej miejsca do zabawy, na noc ich pokój by się zmniejszał. Takie łóżka mają według mnie jedną poważną wadę: brak prywatności. Chciałabym, aby nowe łóżko posłużyło chłopcom przez kolejnych kilka lat i nie wyobrażam sobie ich jako nastolatków śpiących jeden obok drugiego.

Myślę, że najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe. Zajmuje mniej miejsca niż dwa łóżka. Każde z dzieci miałoby swój własny kąt. Łóżka tego typu są przeważnie długie na 180-200 cm, więc przy porządnym stelażu oraz regularnej zmianie materacy mogłoby pomieszkać u nas długo.
Ważnym aspektem jest dla mnie obecność barierek zabezpieczających oraz pojemników na pościel.
Znalazłam chyba łóżko idealne, które ma wystarczająco wysokie barierki- tak bym nie musiała każdej nocy spędzać w pokoju dziecięcym sprawdzając czy Starszy nie spada z góry ;)
Dobrze byłoby, gdyby dolne barierki były ściągane, gdyż za kilka lat nie będą potrzebne.


Źródło zdjęcia: http://meblohand.eu/

Macie jakieś doświadczenia z łóżkami piętrowymi? Ja jeszcze nie, dlatego biorę pod uwagę wszystkie za i przeciw ;)1 komentarz:

  1. Mi bardzo podobają się klasyczne wzory łóżek, co sądzicie o takim? https://www.decomania.pl/pl/p/Lozko-Timoore-Clariss-Black/13126 zastanawiam się nad jego zakupem, i nie wiem czy takie czy troche większe kupić, tzn szersze, teraz jest promocja w tym sklepie wiec to byłby dobry interes.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Staram się zaglądać do wszystkich, którzy zostawią u mnie ślad. Do zobaczenia.