Navigation Menu

Co na prezent ślubny?

Sezon ślubny w pełni, narzeczeni stają jedni za drugimi na ślubnych kobiercach a goście głowią się: „Co dać młodym w prezencie?”. Przychodzę dziś do Was w kilkoma propozycjami. A w zasadzie jedną konkretną i paroma dodatkami.Pieniądze szczęścia nie dają, ale...
Według mnie w prezencie ślubnym powinno się dawać właśnie gotówkę. Nie okłamujmy się, ona zawsze się przydaje. Jeżeli Młodzi będą mieszkać ze sobą dopiero po ślubie (co jest już rzadkością, ale załóżmy, że niektórzy tak robią) przyda im się wszystko, co pozwoli urządzić pierwsze gniazdko. Nowożeńcy sami będą mogli wybrać sobie kolor zastawy czy rozmiar pościeli jaką będą chcieli mieć.  W momencie, gdy narzeczeni mieszkają razem przed ślubem mogą zebrane pieniądze przeznaczyć na podróż poślubną czy też nowe rzeczy do domu.
Niekiedy jest tak, że Młodzi robią listę prezentów. Można wtedy wybrać rzecz w miarę możliwości finansowych i być pewnym, że Para Młoda nie dostanie pięciu żelazek czy dziesięciu mikserów.

Zachować wspomnienia.
Przyjęcie sakramentu małżeństwa jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka, warto byłoby mieć jakąś piękną pamiątkę, by móc przez długie lata wspominać ten dzień. W momencie kiedy dajemy w prezencie gotówkę powinniśmy dodatkowo sprawić Młodym podarunek, który będzie im przypinał o ślubie. Z reguły jest tak, że pieniądze się wydaje i choć zakupione rzeczy są pożyteczne, nie przywołują pamięcią  przyrzeczeń, które sobie składali.
Ciekawym propozycją na dodatkowy prezent może być album ślubny, karafka z imionami Młodych, haftowane ręczniki, ręcznie malowana porcelana lub personalizowany stolik śniadaniowy. Firmy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom klientów, mają wiele pomysłów na to, by ich produkty były jak najbardziej oryginalne.

Zamiast kwiatów.
Narzeczeni coraz częściej odchodzą od tradycyjnych kwiatów na rzecz kuponów lotka, karmy dla zwierząt ze schroniska, artykułów szkolnych dla dzieci z domu dziecka. Informacje o tym, aby nie przynosić kwiatów, przyszła Para Młoda umieszcza najczęściej na zaproszeniu.
Jeżeli Młodzi proszą po prostu o nie dawanie im bukietów, można wręczyć im np. książkę z dedykacją, czekoladki lub wino w grawerowanej, drewnianej skrzynce.


Im lepiej znamy przyszłą Parę Młodą, tym łatwiej nam dać im trafiony prezent. Jeżeli ślub bierze ktoś z dalszej rodziny, z kim nie ma się kontaktu na co dzień, warto zapytać czego potrzebują, o czym marzą. Dzięki temu Młodzi nie dostaną podarunku, który im się nie przyda lub nie spodoba.

Jakie są Wasze pomysły na prezent ślubny?
4 komentarze:

 1. Jak dla mnie też najodpowiedniejszy prezent ślubny to pieniądze. Ale faktycznie fajne też są pamiątki, personalizowany drobiazg to idealne dopełnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Według mnie pieniądze są bardzo przydatne dla młodej pary, pamiątki ślubne też są fajną rzeczą pod warunkiem, że trafią w gust nowożeńców i będą oryginalne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mi się wydaje,że pieniądze są jedną z lepszych opcji, bo potem para może je wykorzystać na co chce, ale do tego myślałam, żeby na przykład wybrać taki album: https://www.limiq.pl/towar/view/45/album-kieszeniowy-na-36-zdjec, jako że za mąż wychodzi moja siostra, mam dużo ich wspólnych zdjęć, więc mogłabym w sumie stworzyć historię od początku ich poznania się ; ) A mieć zdjęcia w albumie to inaczej niż tak na komputerze, które rzadziej się przegląda, a tak wspólnie usiąść nad albumem i powspominać to się robi specyficzny nastrój :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie kuzynka w tym roku bierze ślub, na zaproszeniach napisali, że nie chcą kwiatów tylko zdrapki, a kuzynka w zeszłym roku prosiła o karmę dla zwierząt :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Staram się zaglądać do wszystkich, którzy zostawią u mnie ślad. Do zobaczenia.