Navigation Menu

Nadmierne owłosienie na twarzy, jak je usunąć?

Matka natura nie jest sprawiedliwa. Jedni z nas nic nie muszą upiększać w swoim wyglądzie. Drudzy, wciąż coś poprawiają i zmieniają. 


Czasem przez własne „widzimisię”, by lepiej wyglądać. Niekiedy jednak naprawdę muszą ingerować w swój wygląd. Szczególnie w przypadku nadmiernego owłosienia. Kobieta z wąsikiem lub brodą nie wygląda dobrze, prawda? Ja jestem naturalną blondynką, więc nie mam z tym kłopotu, brunetki mogą mieć większy dyskomfort, ponieważ ich owłosienie jest ciemniejsze i grubsze, w związku z tym bardziej widoczne.


depilacja twarzy


Niektóre kobiety mają bardzo duży problem z włosami na twarzy. Częsta depilacja zamienia ich życie w utrapienie, powoduje kompleksy, nierzadko depresję oraz zamknięcie w sobie.

Co mogą zrobić osoby z nadmiernym owłosieniem? Wybór jest prosty: depilować, albo zostawić. Pewnie większa ilość przedstawicielek płci pięknej wybierze pierwszą opcję.

Mamy kilka metod depilacji do wyboru.

Pęseta.
Usuwanie włosków pęsetą jest czasochłonne, zwłaszcza jeśli chodzi o regulację brwi- do tego pęseta nadaje się najlepiej. Zajmuje to czas, gdyż musimy precyzyjnie wyrywać włoski, które po kilku dniach niestety znów się pojawiają. Do większych ilości włosków pęseta się nie nadaje.

Maszynka.

Najtańszym i najszybszym sposobem wydaje się maszynka do golenia. Jednakże trzeba jej używać bardzo często, praktycznie codziennie. Niestety golenie powoduje, że zarost na twarzy jest bardzo widoczny podczas odrastania. Zamiast pozbyć się problemu- można go sobie zwiększyć.

Plastry z woskiem.

Wosk przykleja się do niechcianych włosków i odrywa je. Pod warunkiem, że włoski będą miały minimum 3 milimetry długości- w przeciwnym razie wosk się do nich nie przyklei. Chwila bólu, kilka godzin zaczerwienienia twarzy i spokój z depilacją na jakieś 6 tygodni.

Pasta cukrowa.

W przeciwieństwie do wosku, pasta okleja same włoski, nie przykleja się do skóry. Co za tym idzie zabieg takiej depilacji jest mniej bolesny. Efekty utrzymują się około 3 tygodnie. Pasta cukrowa nie jest polecana osobom o ciemnej karnacji. W składzie pasty znajduje się sok z cytryny, który może spowodować rozjaśnienie skóry i przebarwienia. 

Krem do depilacji.

Depilacja tego typu jest bezbolesna, prosta i dość szybka. Jednak ma też swoje minusy: specyficzny, nieprzyjemny zapach i krótkotrwałe działanie, co kilka dni trzeba powtarzać zabieg. 

Depilacja laserowa.
Jest to jedna z metod trwałego usuwania włosków. Laser niszczy cebulki, dzięki temu włosy już nie odrastają. Niezbędne są regularne zabiegi, aby uzyskać efekt trwałej depilacji wystarczy około 5 zabiegów. Przez 4-6 tygodni przed depilacją laserową nie można usuwać włosów. Depilacja laserowa jest dość długotrwała, ponieważ zabiegi wykonuje się co 5-6 tygodni. Wiele osób obawia się bólu związanego z depilacją. Nowoczesne lasery są wyposażone w inteligentny system chłodzenia, dzięki temu ból nie jest aż tak odczuwalny. Biorąc pod uwagę wszelkie "za" i "przeciw" oraz patrząc na rezultaty końcowe- warto się poddać tego typu zabiegom. Dzięki nim osoby, które mają problem z nadmiernym owłosieniem mogą w końcu normalnie żyć. 

Źródło informacji: light sheer warszawa


Nadmierne owłosienie na twarzy może być spowodowane zmianami hormonalnymi, Warto udać się do endokrynologa, który zbada ich poziom.

Jakie metody depilacji stosujecie? 

0 komentarze:

Dziękuję za każdy komentarz. Staram się zaglądać do wszystkich, którzy zostawią u mnie ślad. Do zobaczenia.