Navigation Menu

Jak zbudować nowy związek po rozstaniu?

Pierwsze spotkanie, głębokie spojrzenia, wymiana uśmiechów, zauroczenie. Wciąż pamiętasz pierwszą randkę, romantyczne nocne spacery i te „motylki” w brzuchu? Niestety, czasem czar pryska i nawet wielka miłość kończy się rozstaniem.


Stało się, jesteś singlem. Pewnie masz za sobą ciężki czas, w końcu zakończenie związku nie należy do najprzyjemniejszych sytuacji życiowych. Człowiek jest zwierzęciem stadnym, toteż życie w pojedynkę może być uciążliwe.


Jak więc stworzyć nowy związek po rozstaniu?


nowy związek po rozstaniu

CZAS
Jest to sprawa indywidualna. Jedni, aby zbudować nową relację potrzebują kilku tygodni, inni paru lat. To Ty musisz czuć, że to jest odpowiedni moment. Pamiętaj, że nie warto się spieszyć. Czas jest najlepszym doradcą, więc daj go sobie tyle, ile potrzebujesz. Życzliwym osobom, które chcą Cię swatać, a Ty nie czujesz się jeszcze na siłach, powiedz: „Przyjdzie na to czas” :) 
Nie wierz nikomu, kto powie Ci, że lekarstwem na złamane serce jest nowa miłość. Nic z tych rzeczy.

ZAMKNIĘCIE PRZESZŁOŚCI
Na samym początku trzeba zamknąć za sobą jedne drzwi, aby móc otworzyć drugie. Ok, masz piękne wspomnienia, garść doświadczeń, ale… już wystarczy. Wasz związek się zakończył, a Ty musisz iść dalej. Wyrzuć wszystkie rzeczy, które kojarzą Ci się z ex. Bez tego, wszystko będzie Ci przypominać o tym związku. Posprzątaj, wyjdzie Ci to na dobre.
Przeanalizuj swój wcześniejszy związek, zabierz z niego doświadczenia. Zastanów się jakie masz potrzeby. Przemyśl, co było robione źle, czy można było inaczej się zachować. Wszystko po to, by nie powielać tych samych schematów. Pamiętaj, że zaczynasz nowy etap w swoim życiu. Nie zabieraj do niego starych „brudów”.

TOWARZYSTWO
Możliwe, że nie chcesz patrzeć na zakochane pary, które Cię otaczają- nic dziwnego. Jednak nie możesz siedzieć w domu. Trzeba wyjść do ludzi, spotykać się ze znajomymi. Nie blokuj się na ludzi, towarzystwo przyjaciół może bardzo pomóc. A może poznasz kogoś podczas wizyty u znajomych? Nowi znajomi zawsze niosą ze sobą odmienne możliwości, inaczej organizowany czas, nowe tematy do rozmów. Może zapiszesz się na siłownię lub kurs języka włoskiego? Kto wie…

SAM ZE SOBĄ
Zapytałam kiedyś przyjaciela: „jak sprawdzić czy nadaję się do związku? Jak dowiem się, czy to jest odpowiedni moment, czy jestem gotowa?”. On odpowiedział mi: „Idź sama do kina. Zobaczysz, czy umiesz spędzać czas sama ze sobą, a jednocześnie będziesz wśród ludzi”. Początkowo wydawało mi się to głupie. Później jednak stwierdziłam, że ma rację. Człowiek powinien czuć się dobrze sam ze sobą, żeby móc wejść w nową relację.

SPRAWDŹ SIĘ
„Czy ja potrafię jeszcze flirtować?”. Pewnie zadajesz sobie tego typu pytania, w końcu rozpoczęcie nowego związku po dłuższej przerwie lub ciężkich przejściach jest trudne. Możesz się blokować, nie czuć się swobodnie. Może warto się sprawdzić? Dla osób samotnych organizowane są tzw. http://speed-dates.pl/ – szybkie randki. Masz szansę na sprawdzenie siebie. Zobaczysz czy potrafisz rozmawiać z nowopoznanymi osobami. Przekonasz się, że poznawanie nowych osób może być bardzo łatwe. Jeżeli stwierdzisz, że to nie jest dobry moment- nic nie tracisz, jest duża szansa na to, że tych osób więcej nie spotkasz :) Jeżeli nie czujesz się na siłach, by wyjść do ludzi i spotkać się w „realu”, spróbuj porozmawiać z nimi na czacie. Pamiętaj oczywiście o swoim bezpieczeństwie i o tym, żeby nie zakochiwać się w pierwszej lepszej osobie, która prawi Ci komplementy- nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie ekranu.

BĄDŹ SOBĄ
Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Bez różnicy, czy spotykasz się z kimś, czy piszesz na czacie. Zawsze bądź sobą. Jesteś przecież fantastyczną, wartościową osobą, po co więc udawać kogoś innego?

NIC NA SIŁĘ
Kiedy poznasz kogoś, nie myśl o tej osobie jak o potencjalnym partnerze na resztę życia. Nie można szukać miłości na siłę- marne szanse, aby z takiej znajomości wyszło coś poważniejszego. Prędzej druga osoba stwierdzi, że mamy nie po kolei w głowie.

Przeanalizuj swój wcześniejszy związek, wyciągnij z niego plusy i minusy. Zobacz nad jakimi cechami swojego charakteru możesz popracować, żeby Twoja przyszła relacja była lepsza. 
Pamiętaj: każdy poprzedni partner zawsze daje jakieś doświadczenie- wykorzystaj to.

Teraz podnieś głowę do góry i idź dalej, nie oglądaj się za siebie. Chyba, że po to, aby wyciągnąć wnioski z doświadczeń jakie przeżyłeś. Gdzieś czeka na Ciebie Twoja druga połówka. Nie, nie! Nie mam na myśli wódki- tylko drugą osobę ;)
Czeka, aby właśnie z Tobą spędzić resztę życia.

Mnie się udało, za Ciebie trzymam mocno kciuki! 


3 komentarze:

 1. Oj przeszłam cieżkie rozstanie, długo się po nim podnosiłam, ciężko mi było zaufać kolejnej osobie, ale dużo to od tej nowy istoty w naszym życiu zależy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doskonale to rozumiem. Dużo zależy od nowej osoby, ale też i od nas samych. Ja musiałam się nauczyć wielu rzeczy, popracować trochę nad sobą i w połączeniu z tą "nową osobą"- wyszło naprawdę coś fantastycznego :)

   Usuń
 2. Ja kiedyś wypłakiwałam oczy po rozstaniu i myślałam, że to koniec świata, a teraz bym tamtemu facetowi pomnik wystawiła za to, że mnie wtedy zostawił, bo dzięki temu mogłam uwolnić się z toksycznego związku, pójść do przodu i spełnić wszystkie swoje marzenia - w tym - mieć cudownego męża :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Staram się zaglądać do wszystkich, którzy zostawią u mnie ślad. Do zobaczenia.