Navigation Menu

Prezent na roczek- co kupić?

Pierwszy roczek jest bardzo ważnym wydarzeniem dla całej rodziny. Skrupulatnie planujemy imprezę urodzinową, wybieramy dekoracje, robimy zaproszenia. To przecież wyjątkowe, pierwsze urodziny naszego dziecka.


prezent urodzinowy dla dziecka

Jaki prezent dać na roczek?

Żyjemy w dobrych czasach, wszystko mamy dostępne pod ręką. Półki sklepowe uginają się od towarów, więc mamy duże pole do popisu, wystarczy się trochę rozejrzeć. 
Częstymi prezentami z okazji roczku są:

Zabawki.
Roczne dziecko bawi się już klockami, układa pierwsze układanki (np drewniane), uwielbia zabawki interaktywne- zwłaszcza te najgłośniejsze i świecące. Trafionymi zabawkami powinny być również sortery (typu Garnuszek na klocuszek), jeździki, pchacze, ciągacze, baseniki z piłkami. Wybór jest bardzo duży, trzeba tylko pamiętać, aby zabawka była dobrana do wieku i preferencji dziecka. Nie kupujmy zabawek na zaś, tylko na teraz.

Ubrania.
Ubrań nigdy dość. Podobno. Gorzej jeżeli dziecko ma dwie, niedomykające się szafy, a my kupimy mu kolejny komplet ubrań. Kupowanie na "później" może się średnio sprawdzić. Przeważnie te większe ciuchy leżą i znajdujemy je kiedy? Właśnie wtedy, gdy nasze dziecko już wyrośnie z tych jakże pięknych rzeczy. 
Ciekawą opcją jest natomiast pościel z ulubionym bohaterem dziecka. Mój Starszy dostał na swój roczek pościel z Kubusiem Puchatkiem- do dziś pod nią śpi, a ma już prawie 6 lat :)

Pieniądze.
Gotówka jest teoretycznie dobrą propozycją. Dzięki niej rodzice mogą kupić dziecku coś, co naprawdę jest potrzebne. Zwłaszcza jeżeli pociecha ma wiele zabawek i gadżetów. Jednakże lepiej jest zapytać rodziców czego dziecku potrzeba i po prostu to kupić. Jeżeli koszty przeważają budżet, można się złożyć z rodziną.

Meble.
Często spotykanym prezentem, dawanym przed chrzestnych jest krzesełko do karmienia. Jednak roczne dziecko może już mieć taki mebelek. Dietę rozszerza się bowiem wcześniej.
Stolik z krzesełkiem, takie pierwsze biurko- może być dobrym pomysłem, gdyż dziecko w tym wieku zaczyna przygodę z kolorowankami i kredkami.

Prezenty na roczek mogą być też mniej typowe.

Sesja zdjęciowa.
Rodzinna sesja może być świetnym pomysłem zwłaszcza dla tych, którzy mają mało wspólnych fotografii. Większość rodziców, posiadających małe dzieci, przeważnie robi zdjęcia tylko swoim pociechom. Zdjęć rodzinnych w albumach jest zdecydowanie dużo mniej.

Konto oszczędnościowe.
Założenie tego typu konta i wpłacanie tam miesięcznie określonej kwoty zabezpiecza dziecko w przyszłości. Jeśli zacznie się od pierwszego roku życia, na 18-stkę będzie niezła suma J Taki prezent warto jest skonsultować z rodzicami, być może wcześniej wpadli na taki sam pomysł.

Pamiątki.
Złote łańcuszki ze spersonalizowaną zawieszką, srebrne albumy z dedykacją, bransoletki z imieniem, obrazki spersonalizowane- taki prezent na roczek zostanie z dzieckiem zdecydowanie na dłużej. Będzie można do niego wracać nawet po latach. 

Powinniśmy mieć na względzie, że maluchy docenią srebrną pamiątkę lub założenie konta w banku, ale raczej nie w tym wieku, tylko trochę później. Właśnie dlatego oprócz takiego prezentu, warto dać jeszcze jakiś drobiazg, choćby małą zabawkę, która wywoła uśmiech na buzi naszego roczniaka:)


1 komentarz:

  1. Fajne pomysły.. w sumie ja zawsze kase dawałam, bo nie miałam czasu szukać prezentów, bałam się, że coś felernego wybiorę :) Ale za rok komunia chrześnicy i to będzie większy problem, z tego, co widziałam, co teraz dzieci dostają, to będzie ciężko..

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Staram się zaglądać do wszystkich, którzy zostawią u mnie ślad. Do zobaczenia.